Szczęście, gdzie go szukać?

„Ona to ma szczęście” – co to jest to szczęście i jak je mieć?

Czy powiedziałaś kiedyś do koleżanki która coś osiągnęła: „ Miałaś szczęście- udało Ci się” ?

A zastanawiałaś się co kryje się za tym szczęściem i sukcesem bogatych ludzi?

Czy ktoś o Justynie Kowalczyk powiedział, że miała szczęście zdobywając złoty medal?

Za każdym dużym osiągnięciem kryje się mnóstwo pracy – tylko my obserwatorzy widzimy już piękne róże, a nie widzimy korzeni i kolców. Justyna Kowalczyk swoje medale okupuje ciężkimi treningami, potem i pracą. Z latarką na czole oświetla sobie trasę i biega, kilkanaście godzin dziennie.
Jeżeli pod lupę weźmiesz „szczęście” stwierdzisz, że wcale nie jest one przypadkowe. Najczęściej przydarza się ludziom którzy nauczyli się oszczędzać i wykorzystują nadarzające się okazję.

Tyko jak trafić na okazję? Biorąc udział w wyścigu szczurów, będąc super szefową, żoną, matką, kochanką i robotem wielofunkcyjnym nie widzimy nadarzających się okazji, bo nie mamy czasu się zatrzymać i pomyśleć.

Niektóre kobiet dostrzegają swoje szanse i okazje które są, ale nie mają odwagi podjąć decyzji.
I wiecznie odkładają sprawę na później. A dobra okazja zdarza się rzadko i mija bardzo szybko. Nie czeka na maruderów. Maruderzy zostają wtedy z pytaniem – a co by było gdyby?

Gdybym wtedy zmieniła pracę …

Gdybym przyjęła tę propozycję ….

Gdybym poszła na to szkolenie ….

Gdyby szafa miała sznurek to by była windą!

Są kobiety, które widzą okazję, i szybko podejmują działanie. Nie czekają na maruderów. Te mają szczęście. Nieliczne z nas potrafią szukać szans i okazji – te mają dużo szczęścia.

Na moich seminariach oraz spotkaniach przy kawie mam przyjemność rozmawiać z wieloma szczęśliwymi kobietami, które odniosły sukces.

Zawsze zadaję im pytanie – jak odniosły sukces?

Odpowiedzi są bardzo zbliżone i sprowadzają się do szczęścia.

Wtedy zadaje im kolejne pytanie – Skąd wzięło się u nich szczęście?

Wtedy wymieniają mi składniki szczęścia:
rozpoznanie okazji
szybka i konkretna decyzja
podjęte działanie
praca

Okazuje się, że szczęście jest wynikiem przygotowań – czasami długoletnich. Byłabyś zaskoczona informacją – jak długo, tak zwani szczęściarze, przygotowują się do swojego „szczęścia”. Najczęściej mówimy „Ona to ma szczęście” gdy czegoś nie rozumiemy, albo nie widzimy pełnego obrazu.

Warto więc wziąć po lupę szczęściarzy i dowiedzieć się dlaczego mają szczęście – w Twoim otoczeniu z pewnością znajdziesz szczęśliwą osobę, która z przyjemnością odpowie Ci dlaczego jest szczęśliwa.