Postaw na otwartość!

Postaw na otwartość!

Okazuję się, że ludzie kochają przyzwyczajenia. O ile mogę zrozumieć takie nastawienie do ulubionego dania w ulubionej restauracji raz w miesiącu w niedziele, to ciężko mi to przychodzi, kiedy ktoś podchodzi z ignorancją do wiedz i świadomości o instrumentach finansowych.

Wszyscy wiem, pieniądze muszą pracować . Ludzie znają pojęcie procentu składanego, (chociaż często znają go z tej negatywnej strony czyli z kredytu zaciągniętego w banku) znają mechanizm lokaty, jednak znikoma ilość osób chce poznać nowe instrumenty finansowe, nowe rozwiązania.

A przecież poznawania te sfery życia jest tak samo ważne co bycie na bieżąco z technologią.

Wyobraź sobie, że jeśli chodzi o telefony zatrzymałeś się na poziomie Noki 3310. Nadal grasz w węża, a maile odbierasz po dłłłługi zalogowaniu na PCECIE, zanim połączysz się z Internetem słyszysz (znajome tylko niektórym osobą, które urodziły się w określonym roczniku) (rrrrrrrr rrrrrrr), charakterystyczny dźwięk czekania na połączenie.

– tracisz czas, a tracąc czas, tracisz pieniądze.

Czy można inaczej? Można, ale trzeba mieć otwarty umysł i być gotowym na zmianę. Trzeba chcieć słychać.

Oczywiście umysł kocha to co znane, jest mu zawsze wygodnie i przytulnie – taka swoista strefa komfortu, pamiętaj jednak, że większe stopy zwrotu i ciekawsze inwestycje są poza tą strefą komfortu. Pamiętaj, że jeżeli Twoi rodzice jeździli tylko do Mielna na wakacje i mieli tylko lokaty, nie oznacza, że Ty też musisz to robić. Przed Tobą są już inne horyzonty. Możesz zobaczyć rajskie plaże w Tajlandii, albo polarną zorzę w Szwecji, możesz uzyskać wyższy procent na ciekawszych instrumentach finansowych.

Możesz, jeżeli tylko chcesz i będziesz otwarty na chęć poznania i wykażesz wolę aby zrozumieć.

Pozdrawiam E.Z.