Złota zasada dzielenie – kluczem do bogactwa !

Zainspirowana  szkoleniem z T. Harv Ekerem, podzielę się z Wami prostą zasadą dzielenia pieniędzy. Guru Przedsiębiorczości mówi, że: „najważniejszym elementem zarządzania pieniędzmi jest rozdzielenie swoich dochodów na różne konta przeznaczone na różne cele”

Rozdzielenie pieniędzy pozwoli Ci sprawować nad nimi lepszą kontrolę i możliwość zaplanowania wydatków. Jeżeli dostajesz wypłatę na konto podziel ją następująco:

 • Konto wolności finansowej – 10%
  Główną Mottem bogatych ludzi jest „najpierw płać sobie”. To konto do tego służy – zapłać sobie i pozwól Twym pieniądzom pracować na Ciebie. UWAGA!!! – te pieniądze są święte – nigdy nie wypłacaj z tego konta. Traktuj to konto jak kurę, która ma Ci znosić złote jaja. Nigdy jej nie zarzynaj!
 • Długoterminowe oszczędzanie na przyszłe wydatki- 10%
  To konto służy planowaniu. Z nim nigdy nie zaskoczą Cię tak zwane „niespodziewane wydatki”. Stworzysz sobie na nie rezerwę. Na te konto odkładasz pieniądze na wakacje, planowany zakup telewizora lub samochodu. Łatwiej będzie Ci te cele zrealizować , jeżeli umieścisz je w budżecie, nic Cię już nie zaskoczy.
 • Edukacja – 10%
  W myśl zasady, – kto się nie rozwija ten się cofa – powinnaś umieścić w swoim budżecie również swój rozwój osobisty. Te pieniądze spożytkuj na różnego rodzaju kursy i szkolenia,które nie tylko podniosą Twoją wartość na rynku, ale mogą pokazać Ci inne możliwości. Zaplanuj swój rozwój !!
  „Jeśli myślisz, że edukacja jest kosztowna, spróbuj ignorancji” – Ben Franklin
 • Wydatki bieżące – 55 %
  Z tego konta korzystasz, na co dzień. Opłacasz z niego koszty utrzymania, rachunki za prąd, telefon, ubrania, koszty ubezpieczeń, hipoteka, paliwo. Konto potrzebne do przeżycia
 • Wydatki na rozrywkę – 10 %
  Ulubione konto kobiet   – pieniądze z tego konta wydajesz, co miesiąc, co do złotówki. Kup sobie coś markowego. DOCEŃ SIEBIE! Idź na masaż całego ciała – zrelaksuj się. Powinnaś rozpieszczać swoje wewnętrzne dziecko – to konto po to jest. Pamiętaj to konto ma Cię przyzwyczaić do luksusu. Bogaci ludzie bywają w prestiżowych miejscach, zobacz jak to jest, może przy okazji nawiążesz ciekawe znajomości.
 • Wydatki na dobroczynność – 5%
  Pamiętaj, że to, co dajemy wraca do nas z podwójną siłą. Konto dawania ma służyć pomaganiu innym ludziom. Dajesz światu sygnał, że nie tylko potrafisz zarządzać pieniędzmi, ale również dzielisz się z innymi.

UWAGA!

Konto wolności finansowej nie jest pierwsze bez powodu. To Twoje najważniejsze konto, ono tworzy Ci osłonę finansową i sprawia, że jesteś bezpieczna.
Wyrób w sobie nawyk zarządzania. Od razu jak dostajesz wypłatę na konto rozdziel ją na subkonta. Nazwij je odpowiednio.   Rób to automatycznie! Wyrób w sobie nawyk,  a zobaczysz jak z każdym miesiącem.

Twoje oszczędności rosną. Zasada ta pozwala zarówno na oszczędzanie jak i zabawę.

Rada techniczna:

Jeżeli zastanawiasz się jaki bank ma funkcję subkont – to jest to:

 • BZWBK – możesz ponazywać swoje konta
 • Millenium bank
 • Mbank

Zasada ta pomogła wielu ludziom w zarządzaniu pieniędzmi. Zadziała jednie jeżeli będziesz konsekwentna w swoim działaniu.

Pamiętaj:

„Jeżeli weźmiesz 10% z góry – nigdy tego nie poczujesz – jeżeli bierzesz 10%
z dołu – nigdy tego nie zrobisz”

Pamiętaj, nie wystarczy czytać i chodzić na szkolenia – najważniejsze jest DZIAŁANIE, więc jeżeli cokolwiek zaintrygowało Cię w tej zasadzie to wdroż Złotą zasadę dzielenia od razu – dzisiaj już podziel swoje konta na subkonta.

Pozdrawiam Ciepło i trzymam kciuki za wdrożenie Złotej Zasady dzielenia w życie !

 

%d bloggers like this: